Aktuality

Katedra dirigování rozvíjí bohatou uměleckou činnost

Níže najdete aktuality z dění na katedře – koncerty, kurzy pro dirigenty, semináře a další události.

Aktuální zprávy

Pondělí a úterý 8 a 9/1/2024

Dirigentská soutěž v Karlových Varech

8. a 9. ledna 2024 se konala soutěžní přehlídka pro dirigenty ve dvou kategoriích. Soutěže se zúčastnili dva naši studenti a absolventka katedry. Všichni tři obsadili přední příčky: Igor Karpilovskij – vítěz 1. kategorie, Jan Sedláček – vítěz 2. kategorie a Jana Cecilie Mimrová – 2. místo ve 2. kategorii. Konkurence byla veliká, soutěže se zúčastnili studenti a mladí dirigenti do 35 let z celé republiky. Porotou byl sám orchestr s šédfirigentem Ondřejem Vrabcem, který po skončení soutěže nabídl studentům také osobní zpětnou vazbu. GRATULUJEME KE KRÁSNÉMU ÚSPĚCHU, který je výsledkem poctivé práce studentů a katedry.

Pátek 15/12/2023

2. dirigentské kurzy v Teplicích v akademickém roce 23/24

V pátek 15.12.2023 se konaly druhé dirigentské kurzy vedené doc. Tomášem Koutníkem, kterých se zúčastnili 3 posluchači katedry. Tentokrát byl program naplněný velkou romantickou hudbou – Brahmsovy symfonie a Debussyho Faunovo odpoledne. Pro studenty to byla mimořádná zkušenost. Fotografie zde.

Pátek 1/12/2023

1. dirigentské kurzy v Teplicích v akademickém roce 23/24

KATEDRA DIRIGOVÁNÍ Akademie múzických umění v Praze navazuje na tradiční a úspěšnou spolupráci se Severočeskou filharmonií Teplice. V pátek 1.12.2023 se konaly dirigentské kurzy vedené doc. Tomášem Koutníkem, kterých se zúčastnili 4 posluchači katedry.